Радио Милева
бизарен заплет

На социјалните мрежи осамна шокантно видео: Исчезнатиот Матеј во ор*ии со две девојки, снимка која, која една бивша ријалити ѕвезда бргу ја демантираше!? (ФОТО)

На социјалните мрежи осамна шокантно видео: Исчезнатиот Матеј во ор*ии со две девојки, снимка која, која една бивша ријалити ѕвезда бргу ја демантираше!? (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави шокантна снимка од млад човек кој потсетува на Матеј Периш, момчето кое исчезна на новогодишната ноќ во Белград и оттогаш се води интензивна потрага по него. На видеото кое кружи на Твитер се гледа млад човек кој оргија со две непознати девојки, а видеото стигна и до српската полиција со оглед на тврдењата дека на неа се наоѓа исчезнато момче од Хрватска.

Сепак и покрај сличностите, на видеото не е Периш, туку Раде Лазиќ, поранешен учесник во некои од реалните шоуа. Тоа го потврди и во куса изјава за еден од српските портали.

„Јас сум на снимката. Тоа видео е направено многу оддамна. Не сум во Србија, но шокиран сум што видеото излезе во јавноста. Знам и кој го поставил на Твитер, но не ми е јасно како ме поврзаа со исчезнувањето на Матеј Периш. Му се извинувам на семејството Периш ако дополнително ги потресе оваа вест. Се друго ќе решам на суд“ – изјави Лазиќ.

Фото: Инстаграм принтскрин/rade_lazic_king/ Sonja Spasić – screenshot

Останати вести од Радио Милева