Радио Милева

На сцена во провокативен танга костим: Српската пејачка Ивана Сирена направи хаос во Скопје (фото)

На сцена во провокативен танга костим: Српската пејачка Ивана Сирена направи хаос во Скопје (фото)

Во 21 век кога се повеќе доминираат пластичните старлети и пејачки, таа се појави на музичката сцена и предизвика големо внимание.

Пејачката Ивана Сирена прво го привлече вниманието во Србија, па и во регионот, но за себе вели дека на неа се е природно.

„Немам правено ништо на себе, немам ништо оперирано, ми даде се мајката – природа. Тоа е генетика, не тренирам. Немам ништо оперирано,  изгледам многу добро, во една прилика изјави Ирена.

Српската пејачка неодамна настапуваше и во ноќните клубови „Астра“ и „Ла Лара“, а во секси издание им ја разбуди фанатазија на Македонците и направи хаос на настап.

Па, пристуните веројатно повеќе гледале отколу што слушале.

фото: Фејсбук

Останати вести од Радио Милева