Радио Милева
секси во розово

На Сара Мејс и тргна со разголување: Бујните облини во секси долна облека повторно пред камери (фото)

На Сара Мејс и тргна со разголување: Бујните облини во секси долна облека повторно пред камери (фото)

Моделите не секогаш треба да бидат ултра тенки и да ја искривуваат сликата за тоа како треба да изгледа женското тело.

Постојано сме сведоци дека облеката ја рекламираат модели во минус, но дека нештата од овој аспакт се помрднале од старо, говори тоа што Сара Мејс повторно е ангажирана како модел на долна облека и тоа на само неколку месеци откако стана мајка по вторпат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace__)

Таа неодамна извави дека по второто породување, никогаш не се чувствувала поубаво и посамоуверено и дека го сака своето тело.

Внатрешното чувство е одраз на надворешното, па така познатиот бренд реши повторно таа да се најде во нивната кампања за пролетната колекција.

Очигледно дека првобитната реакција наиде на позитивен одзив, па Сара со својот најсилен адут, самодовербата, повторно ги распосла своите секси облини во свилена долна облека од тантела.

Моментите од зад сцената се најдоа на нејзиниот Инстаграм профил, а како ќе изгледа финалниот резултат, останува да видиме…

фото:Инстаграм принтскрин/Сара Мејс

Останати вести од Радио Милева