Радио Милева
за неа нема зима

На Прија животот и прија, а уште повеќе парите на Боба и Брена: Прво искешира 160.000 евра за нов џип, сега 10.000 за мебел, плус вработила возач, дадилка и куќна помошничка!

На Прија животот и прија, а уште повеќе парите на Боба и Брена: Прво искешира 160.000 евра за нов џип, сега 10.000 за мебел, плус вработила возач, дадилка и куќна помошничка!

Дефинитивно за Александра Пријовиќ (24) нема криза! За време на корона пандемијата, кога повеќето пејачи едвај врзуваат крај со крај, снаата на Брена реши да ја обнови куќата на Бежаниска Коса, но и да ангажира личен возач, дадилка и куќна помошничка!

„Пред една и пол година, Прија се пресели во нова куќа, за која таа и нејзиниот сопруг Филип платија половина милион евра. Иако тогаш комплетно ја опреми вилата, таа сега решила одново да го смени целиот мебел во дневната соба“ – вели извор близок на Александра и објаснува зошто пејачката тоа го прави:

„Прија го разгали својот син Александар, па му дозволи да го обои целиот мебел со пенкала и извалка со храна! Неодамна и се смачи од тоа, па отиде во салонот за мебел да избере нов сет. Иако тргна по една работа и се допаднаа и фотелјите, полицата за книги, масата … На крајот, сето тоа ја чинеше околу 10.000 евра!“
Но, тоа не е единственото нешто на што снаата на Брена троши пари за време на пандемија на коронавируси.

„Прија ангажираше и личен возач, кој ја вози каде што ќе посака, а тој ќе ја вози и кога ќе започне да настапува. Таа многу ретко го вози својот нов џип самата, иако за него плати дури 160.000 евра! Пеачката вели дека возењето е стресно за неа, па решила да го ангажира возачот“ – вели добро информираниот извор и додава:

„На нејзиниот платен список се наоѓа и нејзината нова куќна помошничка, но и дадилката која се грижи за малиот Александар. За него донеодамна се грижеа мајката на Прија, Борка, која сега е во Хрватска и мајката на Филип, Зорица Накиќ, која неодамна се врати во Шпанија. Сега тоа го прави бебиситерка, која Прија ја најде по препорака“ – резимира изворот.

 

View this post on Instagram

 

Family ✨ @aleksandra__official @f.zivojinovic #aleksandraprijovic #aleksandrazivojinovic #singer #serbiangirl #paparazzi #family

A post shared by Aleksandra Prijović ? (@aleksandraprijoviccc) on

Останати вести од Радио Милева