Радио Милева
„Сакам да го дочекам својот 40ти роденден“

На познатата водителка и се врати ракот: „ Се плашам дека нема да го дочекам полнолетството на своите деца“

На познатата водителка и се врати ракот: „ Се плашам дека нема да го дочекам полнолетството на своите деца“
фото: инстаграм/ принтскрин

Британската водителка Дебора Џејмс боледува од рак на цревата.

„Вистината е дека мојот рак никогаш не исчезна. Овој пат повторно се врати и сега лековите не дејствуваат“, напиша Дебора во својата колумна.

Откриен и е нов облик на тумор во близина на нејзните бели дробови и тој не реагира на лековите кои започнала да ги зема претходната година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deborah James (@bowelbabe)

Истакна дека нејзиниот доктор и рекол дека ќе мора да се врати на хемотерапија. Истакна дека луѓето со рак на цревата живеат најмногу две години по откривање на дијагнозата, а таа со оваа болест се бори од 2016 година.

„Иако се подразбира дека стигнав до самото дно, се уште не се откажувам од надежата“, изјави Дебора.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deborah James (@bowelbabe)

„И понатаму се плашам, и понатаму го препознавам секое можно сценарио. Се уште ја мрзам општата анестезија и секојпат се плашам да не се разбудам. Се плашам нешто да не тргне на лошо. Се плашам дека ќе полудам среде ноќ, дека ќе станам нервозна зошто морам да спијам сама во соба. Се плашам и да не умрам во текот на операцијата“, вели водителката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deborah James (@bowelbabe)

Со сопругот Себастијан Бовен има две деца, син и ќерка.

„Навистина ми е жал да ги гледам децата. Имам 13 – годишен син и 11 годишна ќерка, се прашувам дали ќе ги видам како полнат 18 години. Најверојатно нема. Се што сакам е да имам иднина и да сонувам за неа. Сакам да го доживеам својот 40ти роденден“, заклучи новинарката.

Останати вести од Радио Милева