Радио Милева
ги решиле несогласувањата

На повторна проба: Рада Манојловиќ му даде втора шанса на Харис Берковиќ (фото)

На повторна проба: Рада Манојловиќ му даде втора шанса на Харис Берковиќ (фото)

Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ ги решија сите несогласувања и одлучија да се помират, но според соопштувањето од медиумите вешто ја кријат својата врска бидејќи таткото на Рада Манојловиќ се противи и не го одобрува, затоа што верува дека пејачот сиве овие години ја мамел ќерка му. Неодамна Харис сериозно сакаше повторно да го освои срцето на пејачката и инсистираше да се види со неа, па постојано биле во контакт, а потоа се сретнале.

Штом дошол од Босна во Белград, Харис се упатил во станот на Рада каде што имале сериозен и многу долг разговор.

– Рада и Харис по долг разговор се помириле. Сфатиле каде грешат и дека емоциите се уште се присутни. Сепак, Рада јасно му кажала дека не сака да се забавуваат со години, бидејќи веќе е доволно возрасна и сака да стане мајка, на што тој рекол дека разбрал дека сака се со неа. Сепак, тие сѐ уште не сакаат јавно да ја признаат врската, а причината е таткото на Рада Манојловиќ. Тој е лут на Харис, мисли дека си играл со ќерката и и ги потрошил годините. Најмногу сака да има внуче, а кога Рада ќе му каже дека е трудна со Харис, дури тогаш ќе омекне. Затоа решија да се гледаат  исклучиво во нејзиниот стан, да видат како ќе продолжи да функционира и дали има смисла новата шанса што си ја дадоа – изјавил добро упатен извор близок до пејачката.

-Колку што знам, кога ќе завршат празниците, двајцата планираат да одат на одмор во Дубаи, за да се одморат и да се посветат еден на друг. Рада му порача на Харис да не му кажува на семејството дека се повторно заедно, туку да остави време се да се искристализира – заклучува изворот за „Стар“.

Фото:Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева