Радио Милева
било некогаш...

На Ноне секој ден (не) и е баш „Блек фрајдеј“?! (ФОТО)

На Ноне секој ден (не) и е баш „Блек фрајдеј“?! (ФОТО)

„Блек фрајдеј“ – денот што го чекаме цела година, а не е роденден… Ама ко’ да е… И бетер од тоа! Лудница по продавници, невидена потрошувачка еуфорија по божем драстично намалените цени, небаре „тепаат кој не сака“… Каков е квалитетот на стоката, дали и минала модата, во пршање се застарени модели и бофал парчиња… Тое веќе друга работа. Кај нас уште и „Блек фрајдеј“  во суштина најчесто е голема измама, зашто цените пред „црниот петок“ намерно ги качуваат за потоа божем да бидат намалени, а всушност се најнормални, какви што биле и претходно во текот на годината. Арно ама, оди докажи му ти на народот дека не е така?!

За македонската “морепловка“, некогашната поп пејачка Ноне Неделковска „Блек фрајдеј“ речиси и да нема… И да има, го има некаде по бутиците на големите прекуокеански крузери на кои велешанката последниве години работи… Ако на нив воопшто за „црниот петок“ даваат попуст!

Арно ама, како што е редот, шегобијците на социјалните мрежи и не мислат баш така!

Имено за „денот на попустите“ осамна една фотографија на која Ноне е во друштво на некогашниот нејзин колега и долгогодишно момче, црномурестиот Рајан.

Врската со црномурестиот фраер по потекло од Јамајка на почетокот ја шокираше јавноста, но потоа полека но сигурно, нивната љубов се’ повеќе почна да ги собира симпатиите на истата таа јавност, се’ додека некаде пред речеиси 5 години врската ненадејно „не потона“ како Титаник некаде среде длабочините на океанот!

Врската можеби ДА, но НЕ и спомените на јавноста која така бргу не заборава, па токму на годинешниот “црн петок“  поедини фејсбукџии одново се пошегуваа дека нам ни е еднаш во годината, ама на Ноне секој ден и е „Блек фрајдеј“! Иако… Било некогаш и оддамна веќе не и е!  Арно ама, штом осамне фото-објава со вакава порака, оди докажи му ти на народот дека не е баш така?!

Фото: Инстаграм/nona.nedelkovska/ Фејсбук/I.A.

Останати вести од Радио Милева