Радио Милева
нозе „уз врат“

На Милена и се може, па ги ококори гледачите на ранина во ултра храбар и секси стајлинг пред камери (видео)

На Милена и се може, па ги ококори гледачите на ранина во ултра храбар и секси стајлинг пред камери (видео)

ТВ водителката Милена Антовска-Станковска има редовна пракса секојдневно да ги најавува своите гости во студиото или пак темата на која ќе се зборува во утринската програма „Здраво Македонијо“.

Но, она што исто така е дел од нејзината секојдневна рутина, е да го покаже пред следбениците на социјалните мрежи и стајлингот во кој се појавува пред гледачите.

Убава и стројна, со тело чија линија може да дозволи да облече се’, а овој пат ги расони гледачите со голите нозе кои беа во фокус од ултра кусите и секси бели шорц панталончиња.

Стана, седна, ги прекрасти нозете, пак стана, се сврти одназад…За убаво да се долови она што го носи и се разбира како и стои.

Причината за ова модно презентирање, како што вели било за да ја испрати старата сценографија, а со тоа да најави нова.

Веруваме сосема неважно за следбениците кои имаа јасен фокус.

Ја прашаа дали можеби од новинарски води, има немера да заплива во манекенски или пак веќе е „печена“ за Лотарија на Македонија каде е искусна.

Вака или така, комоплиментите не изостанаа, а на Милена тоа секако и годеше.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева