Радио Милева
животна поента

На Марија Луиса Тодоровска краставицата и „преседна“ или и заврши работа: „Животот е половина је*и га, половина е*и се“ (ФОТО)

На Марија Луиса Тодоровска краставицата и „преседна“ или и заврши работа: „Животот е половина је*и га, половина е*и се“ (ФОТО)

Контроверзната македонска фолкерка Марија Луиса Тодоровска не само што полека ја презеде титулата  „кралица на бакшишот“ заради енормните суми што ги заработува на своите настапи кои „иги лепат“ расположените и задоволни гости, туку станува и се попопуларна меѓу пејачките и на социјалните мрежи и во медиумите, особено на порталите.

Како и не би кога нема ден сексапилната битолска фолкерка нешто да не сподели на својот Инстаграм, а тоа нешто да не ја заскокотка јавноста. дали се тоа нови раголени фотографии на кои марија ги покажува нејзините „за машала“ атрибути, или некоја довитлива шега , многу често и на своја сметка или  возвраќање на она некој од коментарите што ги добива… Сето тоа ја прави Марија да биде она што е: Актуелна и популарна и без ниту една своја авторска испеана песна.

Така, атрактивната битолска фолкерка неодамна сподели шеговита фотографија на која женска рака држи позамашно нарасната краставица, а пејачката правејќи од тоа двосмислена асоцијација во описот на сликата по битолски напишала:

„Само кај мене можи толкава краставица да порасни“ – давајќи и сексуална конотација на опишаната ситуација на фотографијата. Судејќи според се’ што досега покажала, Марија Луиса веројатно и не е далеку од вистината што многумина и го потврдија. Но, на некои ваквата шеговита асоцијација очиглдно не им се допаднала, па решиле да ја „изрешетаат“ со негативни коментари пејачката.

Погодена од „трулите моралисти“ фолкерката реши да го возврати ударот, па и самата со свој статус да ги „бомбардира“ душегрижниците за туѓите животи со следниве зборови:

„Колку ми е жал за сите овие 97 смртници што немаат  вој живот…Половина од нив се жени сликани со мрсни коси и по 360 кг. на околу 40 години што не с адоволни од мажите па омразата ј вада со коментари… Другата половина  се мажи некои од Битола што сакаат д им кажам здраво кога ќе ги видам, а некои пак се што ми доаѓаат на настапи и ставаат сториња ме тагнуваат и ми пишуваат… И ај сега не се нервирај рано од сабајле“ – напишала пејачката упатувајќи им порака на оние што сами ќе си се препознаат.

А што се однесува до краставицата… Остана непознаница дали на Марија Луиса и „преседна“ или и заврши работа? Зашто пејачката никаде не спомена, каде  и како завршила каставицата? Во салата од само сецкани краставички, шопска, грчка, таратур или…?

Одговорот го има само Марија Луиса… Како и поентата на животот во секоја животна ситуација, па и во оваа… Зашто како што самата вели:

„Животот е половина је*и га, половина е*и се“!

Прашање е само, која половина во случајот со краставицата преовладала?

Фото: Архива и Инстаграм принтскрин/luisa.todorovska

Останати вести од Радио Милева