Радио Милева
Унисекс

На кој подобро му стои – на Сара Мејс или на Димитар, всушност на тој што краде или на оној што е ограбен? (фото)

На кој подобро му стои – на Сара Мејс или на Димитар, всушност на тој што краде или на оној што е ограбен? (фото)

Начиниот на облекување или стилот е индивидуална работа, а со денешните модни тенденции границата меѓу машката и женската облека е многу тенка.

Па така, освен на модните писти каде има исклучоци, фустаните останаа само за жените, додека поголем дел од машката облека веќе може да се дефинира како унисекс.

Овој пример досега сме го виделе во многу модни изданија, а дека белата машка кошула веќе стана ултра моден хит за жените е добро познато.

Дека машката облека може да ја стилизираат и дамите од своите комбинации, на дело покажа пејачката и харфистка Сара Мејс. Неодамна на својот Инстаграм нејзиниот сопруг Димитар Атанасовски објави „стори“ од кое се пожали дека бил огабен неговиот плакар, односно дека крадецот е домашен и тоа е неговата сопруга Сара.

Имено, тогаш бремената сопруга за потребите на една од поновите фотосесии го позајмила сакото од плакарот на Диме.

Па така, тој направи споредба и го постави прашањето на кого подобро му стои, но и самиот си одговори и и даде комплимент дека таа во овој модел на палто во корална нијанса изгледа најдобро.

Вкусовите и мислењата секако може да бидат поделени, но мора да се признае дека со малку креативност и добра занисла, одредени машки парчиња облека може совршено да им прилегаат и на жените- баш како во случајов!

фото:Инстаграм/photofactory.mk

Останати вести од Радио Милева