Радио Милева
споредба

На Карлеуша ова нема да и допадне: Ѓорѓе Давид откри со кој пејачка полесно му е соработката – Цеца или Јеца?

На Карлеуша ова нема да и допадне: Ѓорѓе Давид откри со кој пејачка полесно му е соработката – Цеца или Јеца?

Пејачот Ѓорѓе Давид го прокоментира доаѓањето на Светлана Цеца Ражнатовиќ во „Ѕвездите на Гранд“ наместо Јелена Карлеуша и откри со која пејачка му е полесна соработката.

-Тоа беше одлука на Јелена, а одлука на продукцијата беше да дојде Цеца. Цеца од втората емисија започна да „удара шлаканици“, таа е голема ѕвезда и веднаш се вклопи. Кога Цеца е во прашање покажа дека е голема лавица и дека не страда од детски болести. Веднаш ни го даде нејзиниот телефонски број и кажа дека е достапна 24/7 и се приклучи на таа нашата заедничка група на Вибер каде што не беше и Јелена. Тие имаат потполно различна енергија. Цеца е непосредна и има помалку ѕидови околу себе. Затоа со неа е полесна соработката“, изјави Ѓорѓе Давид.

-Поповиќ вели дека ќе полуди од нас. Кога секој ден имате 9 часа снимање на ден, ви попуштаат нервите. Интересно е што ние шесторица што се наоѓаме тука одлично се согласуваме и одлично се чувствуваме“, вели Давид.

Инаку, Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ за да се посвети на издавање и на снимање на својот нов албум.

фото: З.К Муња/инстаграм/звездите на гранд/цеца ражнатовиќ/карлеуша стар

Останати вести од Радио Милева