Радио Милева
фудбалерска желба

На Јована Јеремиќ и се додворува познат фудбалски репрезентативец: Водителката би можела да стане сопруга на фудбалер? (ФОТО)

На Јована Јеремиќ и се додворува познат фудбалски репрезентативец: Водителката би можела да стане сопруга на фудбалер? (ФОТО)

Извесен период се шпекулираше дека познат фудбалер и се додворува на водителката Јована Јеремиќ, а сега таа ја откри вистината за тоа. Јеремиќ истакна дека до неодамна не ја интересирал фудбалот, но дека заради работата била принудена да се заинтересира за него.

„Јас сум некој што не разбира фудбал, но откако снимив реклама со Батистута, морав да се заинтересирам. Мислам дека сите работи во животот се случуваат со причина и дека сега е вистинскиот момент да известувам малку повеќе за фудбалот. Кога новинарките кои немаа никаква врска со фудбалот известуваа за добро да се омажат, зошто јас, која ги имам сите предиспозиции да бидам апсолутно најдобра во известувањето, да не известувам?“ – низ насмевка вели таа.

Јована призна дека е точно дека еден фудбалски репрезентативец чие име не сака да го открие е заинтересирана за неа.

„Не можам ништо да ви откријам, но информацијата е точна. Сè уште не би зборувал за тоа. Моментално сум сингл, излегов од емотивна врска, со бившиот сопруг сме навистина одлични пријатели, а во иднина ќе мерам три пати, а еднаш ќе сечам. Знаете дека јас сум сериозна жена и дека сите мои врски беа сериозни. Ако стапам во врска со фудбалер, тоа мора да биде сериозно. Единствено, сакам постари луѓе, а тие  се за жал помлади“ – одново се мсее Јована и истакнуваа дека и треба стабилност во врската.

Јована на шега рекла дека нема намера да оди во Катар и да ја бодри репрезентацијата:

„Ако заминам таму, ќе ја деконцентрирам репрезентацијата (се смее), ќе направам хаос, па затоа останувам во Белград и ќе навивам оттука. Јована истакна и дека посакува уште едно дете.

„Би сакала повторно да се реализирам како мајка, но не сега, туку за неколку години. Јас сум жена која сега гради кариера и сака да обезбеди некои материјални работи“.

Фото: Инстаграм принтскрин/jeremicjovana

Останати вести од Радио Милева