Радио Милева
добар парфем

На Елена Ристеска одлично и оди бизнисот со парфемите, па сега откри: „Паѓам на мажи кои добро мирисаат“

На Елена Ристеска одлично и оди бизнисот со парфемите, па сега откри: „Паѓам на мажи кои добро мирисаат“

Македонската пејачка Елена Ристеска изминатиот период доби две награди.

Имено, во Турција ја доби наградата за најдобар претставник на македонската култура во светот и во Сокобања доби награда за личност на годината во светот на поп музиката.

Таа истакна дека многу и годат овие признанија и кога ќе ве види дома на својата полица ќе се сети на нешто убаво.

Меѓутоа, во последните две ипол години, Елена помалку е активна на музичката сцена и повеќе е посветена на својот нов бизнис односно лансираше парфеми и гел за туширање „Era cosmetics“.

Неодамна, во интервју за „Радио светски“, Елена откри дека паѓа на мажи кои убаво мирисаат.

На прашањето дали таа е една од оние жени кои паѓаат на мирис на машки парфем, Елена вели:

-Секако, поради тоа создадов и мој парфем. Оној кој го користи мојот парфем, тогаш има предност. Така неодамна објавив дека омилен тип на маж ми е оној кој го користи мојот парфем, се пошегува Елена.

Пејачката истакна дека моментално работи и на музички план односно да најде песна која ќе биде хит во регионот.

Инаку, целото Ристеска е дел од официјалната комисија за избор на песни и пејачи на фестивалот „Наше море, наше скале“ кој ќе се одржи во јуни 2022 во Херцег Нови, Црна Гора.

Целото интервју со Елена погледнете го видеото подолу.

фото: Зоран Зондо Стојановски/принтскрин/јутуб/радио светски

Останати вести од Радио Милева