Мегафон
Новогодишена турнеја

На Боби Мојсовски првата новогодишна желба наместо Дедо Мраз, му ја исполни Тончи Хуљиќ

На Боби Мојсовски првата новогодишна желба наместо Дедо Мраз, му ја исполни Тончи Хуљиќ

Боби Мојсовски новогодишната ноќ ја помина работно, пеејќи со колегата Тончи Хуљиќ и неговиот бенд „Мадре бадеша“ во хрватскиот главен град. На прославата настапија уште неколку хрватски музички ѕвезди, меѓу кои и легендарната Дорис Драговиќ.

„Мојата прва желба за 2018 остварена! Конечно во живо ја сретнав Дорис Драговиќ, предобра, скромна, величествена жена и феноменална пејачка!“, напиша Боби споделувајќи ја заедничката фотографија со познатата дива.

Истата екипа настапуваше и следната вечер, на 1 јануари, во Дубровник, што е одлична промоција за нашиот Боби да се пробие на тамошниот музички пазар. Тој заедно со Хуљиќ лани ја сними песната „Да би да сен опет мали“, по што следеа и бројни настапи низ Хрватска.