Мегафон
концерти

На 6-ти октомври: Хрватската панк – фолк атракција, бендот „Бркови“ во МКЦ

На 6-ти октомври: Хрватската панк – фолк атракција, бендот „Бркови“ во МКЦ

Една од најголемите концертни атракции во регионот – балканската панк фолк велнес група „Бркови“, настапува во МКЦ Скопје – Петок, 06 октомври 2023 година!
На овој концерт, „Бркови“ ќе го промовираат својот нов албум „Крвава новчаница” од која ќе изведат неколку нови песни, а остатокот од репертоарот ќе го сочинат најзначајните песни од сите периоди на нивното постоење!

Шамсо 69 и екипата до сега имаат објавено 8 студиски албуми. Нивните видео спотови имаат неколку милионски прегледи.
Во претходните неколку години, бендот прерасна во еден од најактивните со концерти ширум Хрватска и регионот, а бележат и неколку настапи во Европа, Велика Британија и Канада.

Интересен е и фактот што на „Бркови“ минатата година им се придружува и Игор Паспаљ, кој од престижниот магазин “Guitar World” е прогласен за светски #гитарист на годината во 2020 година.

Официјалната ФБ страна на БРКОВИ: www.facebook.com/punkfolkwellness<

Линкот за билети е тука: https://bileti.mkc.mk/index.php?id=1291

Останати вести од Мегафон