Радио Милева
тежок период

„На 25 години ми кажаа дека нема да можам да имам деца, но потоа се случи чудо“: Мина Костиќ проговори за тешкиот период

„На 25 години ми кажаа дека нема да можам да имам деца, но потоа се случи чудо“: Мина Костиќ проговори за тешкиот период

Пејачката Мина Костиќ првпат проговори за тешката животна борба низ која поминала како млада девојка.

Познато е дека пејачката во последните неколку години е сцртена кон црквата и религијата, а како што вели и ќерката ја воспитува во тој дух.

– Често одиме во црква и ја учиме да верува во Господ. На крајот, се што ми се случи и да не го молев Бога да имам дете, бидејќи на 25 години ми рекоа дека не можам да се раѓам, а потоа се случи чудо. Секогаш се молев на Бога да родам девојче баш таква каква што е она и Господ ми го овозможи тоа – открила пејачката

Мина вели дека има одличен однос со нејзината ќерка и дека Анастасија е ќерка каква што секој ќе посака.

Сакаше да биде манекенка, па јас ја запишав во училиште. Има висина и таква градба, изјави пејачката.

фото: принтскрин/инстаграм/мина костиќ/курир.рс

Останати вести од Радио Милева