Радио Милева
спомени

Му се поклонува целиот свет: Го препознавате ли момчето од фотографијата?

Му се поклонува целиот свет: Го препознавате ли момчето од фотографијата?

Некогаш и сега фотографиите секогаш го привлекуваат вниманието…

Затоа имате уште една слика пред вас, а тоа е момче на кое денес цел свет му се поклонува. Тенисот е негов живот уште од мал, а со текот на годините никој не му се рамен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ATP Tour (@atptour)

Многу ретко може да го видите сериозен и без широка насмевка, па затоа е драгоцена ваква фотографија.

Ова момче денес е поуспешно, помоќно и побогато од многумина, но неговата искреност, големо срце и желба да им помага на другите се она што го прави голем човек и голем спортист. Неговото семејство е на прво место, а синот Стефан и ќерката Тара се најголемиот ветер во нивниот грб.

Оваа фотографија е доказ за тоа колку преслатко Тара со своите крупни очи личи на нејзиниот татко Новак Ѓоковиќ.

фото:twitter/instagram

Останати вести од Радио Милева