Радио Милева

Му пукна филмот: Раста најпосле проговори за разводот од Ана Николиќ!

Му пукна филмот: Раста најпосле проговори за разводот од Ана Николиќ!

По вестите дека по една година брак се разведуваат, Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста не сакаа да се огласуваат, а тогаш пејачката се обрати на јавноста и потврди дека се разведува.

Раперот и понатаму одбиваше да се огласи по тој повод, се до денес, кога реши и тој да ја каже својата страна на приказнта.

-Никогаш ова не го правам, но на кратко ќе ви се обратам со оглед на тоа дека читате разни лаги. Ана и јас се разведивме, но имаме нешто нераскинлово, а тоа е Тара, смислата на нашиот живот и најубавата работа која ќе не врзува секогаш, напиша Раса на Инстаграм и додаде:

-Ана е прекрасна мајка како јас и Тара можевме само на лотарија да добиеме, затоа ќе најдеме начин да ја сакаме секогаш, напиша тој.

Останати вести од Радио Милева