Љубов и Секс

Можете да проверите? Овие симптоми откриваат дали сте оптоварени со секс

Можете да проверите? Овие симптоми откриваат дали сте оптоварени со секс

Колку често мислите на „тоа“ во текот на денот? Обичен секс не ве задоволува? Дали би гледале порно филмови цело време? Дали повеќе сакате да купите вибратор отколку нови чевли?

Нимфоманијата е проблем што може сериозно да го оптерети животот на една личност, што тие не можат да го разберат без тој проблем. Сепак, не секоја голема желба за секс е знак дека сте нимфоманка. Ова се „симптоми“ што можат да бидат загрижувачки.

Сексот ги окупира вашите мисли поголемиот дел од денот

Во ред е да размислувате за секс понекогаш. Се вели дека мажите размислуваат за тоа десетици пати во текот на 24 часа. Сепак, нимфоманите не можат да се концентрираат на работа, филм, книга, домашна работа… од силна желба за допир. Ако сте забележале дека вакво нешто ви се случува, дека сте подготвени да оставите сè доколку ви се укаже можност да имате секс, обрнете внимание на фреквенцијата на тој нагон.

Списанија, филмови, музика

Сексуалните алузии проникнаа во многу сфери од нашите животи, уште само од фрижидерот да ни „скокне“ нашата храна спакувана во „секси амбалажа“. Тоа им пречи на многумина, но не и на вас. Уште повеќе – купувате и „голи“ списанија, филмови, музика… на таа тема. Дали сте, можеби, претплатени на некое списание од тој тип? Кое е првото нешто што се појавува на вашиот екран кога ќе го вклучите вашиот компјутер? Кои апликации преовладуваат на вашиот телефон?

Прељубата е во ред

Нимфоманите се промискуитетни, дури и кога имаат постојан партнер не можат да ја задоволат жедта за секс. Прељубата е составен дел од нивниот живот, што не значи дека не го сакаат човекот со кого се во постојана врска. Дали и вие одите од кревет во кревет?

Освен порно филмовите, вашите плакари се полни со вибратори и други секси материјали и играчки? Додека вашите пријатели тргуваат со продажба, ги проверувате датумите на еротски саеми, од фотелјата ги нарачувате најновите „модели“ Чевлите се во ред, но само ако се секси?

Мастурбирате секој ден

Нема ништо лошо во мастурбацијата, без разлика дали имате редовен партнер или не, но секојдневната мастурбација, или повторувањето на таа постапка неколку пати на ден, е опсесивно сексуално однесување. Дали го забележавте тоа во себе?

Вие сте тажни по сексот

Еден од симптомите на пренагласен сексуален апетит е чувството на тага по сексуален чин. Анксиозноста или депресијата се вообичаени чувства кај жените кои се зависни од секс.

Ако одговоривте да на повеќето прашања, време е да одите на лекар. Не срамете се од проблемот што го имате.

извор: попара.мк