Радио Милева
Нејзиното е последно

„Мора да биде по мое“: Сандра Африка откри какви компромиси прави, но за една работа е одлучна

„Мора да биде по мое“: Сандра Африка откри какви компромиси прави, но за една работа е одлучна
фото:сандра африка/инстаграм принтскрин/ @ivkovic_photography

Сандра Африка го откри клучот за нејзиниот успех во кариерата.

Имено, српската пејачка без двоумење призна дека понекогаш можела да сними песна што не и се допаѓа затоа што другите ја советувале да го стори тоа.

– Снимив многу песни што не ми се допаѓаа па тие станаа хитови, и ги снимав затоа што сум некој што сака да слуша. Мислам дека тоа е успех на секоја пејачка, и ако не сакаат да слушаат, тогаш се појавува проблем – изјави Сандра за една емисија, а потоа додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sandra Afrika (@sandraafrika)

– Мислам дека треба да слушаме некого од страна. Има голем тим околу мене, но мислам дека секогаш се слуша тоа „моето“. Јас секогаш морам да го дадам својот суд, што сакам, а што не, што сакам да вметнам и што да отстранам – рече Африка на прашањата во врска со нејзината кариера.

Останати вести од Радио Милева