Радио Милева

Моника Белучи блесна во елегантна комбинација: Актерката воодушевува со природна убавина и во шестата деценија

Моника Белучи блесна во елегантна комбинација: Актерката воодушевува со природна убавина и во шестата деценија
фото: Профимедиа

Моника Белучи изгледаше сензационално додека присуствуваше на ревијата “Alexandre Vauthier Fashion Show”  на недела на модата во Париз.

Актерката се појави во црна свилена кошула во комбинација со црн блејзер и панталони во истата нијанса. Италијанската ѕвезда го надополнила ваквиот стајлинг со црн пар чизми на платформа и црна чанта, а од накит носела сребрен ѓердан околу вратот.

Филмската ѕвезда била многу расположена.

фото: Профимедиа

Моника е моментално во врска со 36-годишниот Николас Лефевре со кој се верува дека е во врска од мај 2017 година, 4 години по разводот од поранешниот сопруг Винсент Касел. Таа признала дека некое време излегувале и дека работите добро се одвивале, а потоа изјавила:

„Мојот партнер не работи иста работа како мене, но тој многу патува. Неговиот ритам на живот го надполнува мојот“ изјави Моника.

фото: Профимедиа

Белучи прво се занимавала со манекенство, а кариерата ја започнала како модел за “Dolce & Gabbana” и “Dior” пред да премине на актерството.

Останати вести од Радио Милева