Радио Милева
инцидент

Момчето на Ријана заврши на суд поради напад – се појавија докази (фото)

Момчето на Ријана заврши на суд поради напад – се појавија докази  (фото)

Раперот Асап Роки ќе заврши на суд поради инцидентот што се случи во јануари.

Имено, судијата одлучил да го обвини поради доказите за напад од прв степен со огнено оружје.

Вчера беше спроведено и сведочењето на детективот од Лос Анџелес Френк Флорес и неколку негови колеги кои дојдоа до видеото во текот на истрагата.

Обвинителството покажа фотографии од видеото за да го поткрепи своето тврдење што побрзо дека Роки имал пиштол. Вистинскиот момент на наводното пукање не бил прикажан, а Рели, кој наводно бил нападнат од раперот, рекол дека Роки го застрелал во раката.

Тој рекол дека дечкото на Ријана испукал четири истрели и побегнал.

Снимката од полициската камера беше прикажана и на судот и покажува дека најмалку седум полицајци пристигнуваат на местото на наводното пукање и бараат докази, не е пронајдено ништо, ниту пак се пронајдени чаурите од куршуми, наведува TMZ.

Фото: Принтскрин/Профимедиа/Getty images

Останати вести од Радио Милева