Радио Милева
Навлечен

Момчето на Анастасија Ржнатовиќ на плажа ги покажа тетоважите: Немања е како сликовница, од семеен пртрет до тетоважа со името на возачот (фото)

Момчето на Анастасија Ржнатовиќ на плажа ги покажа тетоважите: Немања е како сликовница, од семеен пртрет до тетоважа со името на возачот (фото)

Фудбалерот Немања Гудељ, чие име во последните месеци се поврзуваше со терминот „дечкото на Анастасија Ражнатовиќ“, се соблече на португалската плажа во Лагос и покажа не само дека е во одлична форма, туку и дека има тетоважи кои тешко се бројат.

Последнa во низата, три крста на грбот, го направи во Севиља каде живее од минатото лето. Неговите многубројни следбеници на Инстаграм можеа да видат како изгледа тој процес, каде што објави видео од местото на настанот.

Една од првите тетоважи што ги направи Немања, уште во Холандија, беше ликот на неговиот татко Небојша, од кого го наследи фудбалскиот талент, а на неговото тело имаше место за другите членови на семејството: мајката Оливера, братот Драгиша и сестрата Вања.

Има и мотиви поврзани со спортот, омилени цитати, симболи кои за него имаат посебно значење, а куриозитет е што има тетоважи и имe од својот возат, Мексиканецот Рашид Риверчаф, кој со текот на времето стана негов пријател.

„Последната игра со пеперутки“ еднаш праша „Каде е Наташа“, а обожавателите на младата пејачка можеа да го прашаат Немања – каде е Анастасија, односно тетоважа посветена на неа?

Фото:Инстаграм/ О.Буник/А.Димитријевиќ

Останати вести од Радио Милева