Радио Милева

Момчето на Ана Бекута откри колку килограми ослабел

Момчето на Ана Бекута откри колку килограми ослабел
фото: рас србија

Пред неколку дена, Ана Бекута се пофали дека ослабела, а сега и нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ се пофали дека се ослободил од вишокот на килограми.

Имено, тој се пофали дека за една година ослабел 25 килограми.

Имено, Мрка се придржува на специјален начин на исхрана.

„Имав 135 килограми, а сега имам 110“ вели Мрка и додава:

„Ана еден ден само кажа: „Нема повеќе кафани“. Да се разбереме, и сега одам, но толку често како порано“, вели Милутин.

фото: Митар Митровиќ

Мрка истакна дека не јаде како порано и дека има посебен начин на исхрана.

„Не пием, не јадем леб и слатки работи. Во текот на денот имам четири или пет помали оброци. За една година ослабев 25 килограми. Се хранам по одреден режим, правен само за мене. Секоја недела добивам мени. Најмногу јадем овошје и зеленчук, а помалку месо. Пием многу чаеви и вода, а и правам некои вежби“ вели Мрка за „Курир“.

Останати вести од Радио Милева