Радио Милева
Убавица вака или онака

Моќта на шминкта: Еве како изгледа Бубе Јаневска пред да се вклучат камерите (фото)

Моќта на шминкта: Еве како изгледа Бубе Јаневска пред да се вклучат камерите (фото)

Сите многупати досега сме виделе и посведочиле на моќта на шминката и колку таа знае да направи чуда и неверојатни трансформации.

Шминката е задолжителна за оние чија работа е пред камери, а иако тоа за повеќето можеби изгледа супер, особено за припадничките на понежниот пол, ТВ водителките би кажале дека понекогаш им е навистина напорно, осбено за лицето.

Но, што се мора се мора, па најголемиот дел од водителките шминкањето со повеќе пудра за пред камери им е навика.

ТВ водителката и презентерка Бубе Јаневска на својот Инстаграм го покажа процесот на пред и потоа додека ја средува Дадар.

Кога шминката беше готова, Бубе го покажа крајниот рзултат седната на пултот за вести пред камеите во издание какво гледачите најмногу ја препознавааат.

Вака или онака Јаневска важи за една од најубавите телевизиски водителки.

фото:Instagram printskrin/Бубе Јаневска

Останати вести од Радио Милева