Радио Милева
еднакво на развод

„Мојот брак е на „стендбај“, тој живее во Данска, јас сум тука“: Инди откри зошто ги избриша сите фотографии и го врати моминското презиме (фото)

„Мојот брак е на „стендбај“, тој живее во Данска, јас сум тука“: Инди откри зошто ги избриша сите фотографии и го врати моминското презиме (фото)

Пред четири месеци пејачката Индира Арадиновиќ Инди стапна  на „лудиот  камен“ со нејзиниот избраник од Данска.

Меѓутоа, таа неодамна се врати во Србија, а потоа ги избриша сите заеднички фотографии со партнерот. Таа дури и го тргнала презимето на сопругот Ѓурѓевиќ од социјалните мрежи и го врати моминското презиме.

Како гостин во шоуто Амиџи, таа за прв пат одговараше на прашања за нејзината ненадејна и тајна венчавка, за краткотрајниот живот во Данска и сега за шпекулациите за нејзиниот развод.

– „Мојот брак во моментов е на „стендбај“. Тој е во Данска, живее и работи таму, јас сум тука, па ќе видиме… Ако функционира, ќе функционира, а ако не, Боже мој. Пробав, видов, не чини и тоа е тоа – изјави Инди, насмеајќи ги сите во студиото.

На прашањето на Огњен Амиџиќ зошто ги избришала сите фотографии од Инстаграм, таа даде неочекуван одговор.

– Се скаравме, многу ме изнервира и решив се да избришам. Го вратив презимето затоа што сите ме знаат како Инди Арадиновиќ, а не како Ѓурѓевиќ, иако во документите сум Ѓурѓевиќ. Сепак – рече низ смеа, оставајќи ја оваа тема недовршена.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Јутјуб Амиџи Шоу

Останати вести од Радио Милева