Радио Милева

„Мојата желба речиси се исполнува“ – Драгана Миќаловиќ го направи она што отсекогаш го сонувала (фото)

„Мојата желба речиси се исполнува“ – Драгана Миќаловиќ го направи она што отсекогаш го сонувала (фото)

Актерката Драгана Миќаловиќ откри дека една од нејзините најголеми желби била да го запознае Здравко Чолиќ.
Голем број познати личности се собраа во кафеана во Земун каде се одржува манифестацијата „Србија во срцето“. Тие ќе имаат можност да пробаат бројни локални производи и да уживаат во разновидноста на српската храна, а покрај храната ќе има и неизбежната ракија, но и вино.

Меѓу првите пристигнала  Драгана Миќаловиќ, која истакнала дека поради обврските за снимање што ги има рано наутро, не можела долго да остане, но со задоволство одговорила на поканата.

Како што изјавила актерката за медиумите, кога била помлада, една од најголемите желби и била да се сретне и да се слика со Здравко Чолиќ, што неодамна и го постигнала.

– Желбата неодамна ми се исполни. Првата плоча што ја имав беше плоча на Здравко Чолиќ, па неодамна имав можност да го сретнам, да му пријдам и да се сликам со него. Значи, тоа е тој – рече Драгана.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева