Радио Милева
Кога се сака жена...

„Мојата кралица“: Димитар Адоновски јавно ја воздигна сопругата, а за првпат го покажа и второто синче (фото)

„Мојата кралица“: Димитар Адоновски јавно ја воздигна сопругата, а за првпат го покажа и второто синче (фото)

Во екот на свадбените прослави, поп пејачот и композитор Димитар Андоновски и неговата сопруга Христина беа гости на една свадбена прослава.

Повод за убаво расположение, свечена гардероба и секако емотивни и романтични моменти.

Димитар токму бо една таква прилика сакаше да ја покаже својата понежна половина на сите и да ја воздигне неговат сакана пред следбениците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

-Мојата кралица, ја сакам мојата жена, гласи коментарот на Диме кој ја покажа својата романтична природа.

Двајцата блескаа еден до друг, тој во костум, а таа во елегантен тесен принт фустан со голи раменици.

Деновиве на профилот на пејачот осамна и првата фотографија од нивното второ синче Гаврил кое за првпат го покажаа јавно преку социјалните мрежи.

Христина се породи пред пет месеци, а веќе може да се пофали дека се вратила во топ форма.

За потсетување, Димитар и Христина по голгогодишна врска се венчаа во Битола пред седум години.

фото:Инстаграм принтскрин/Димитар Андоновски

Останати вести од Радио Милева