Вистаграм

Модните инфлуенсерки се согласија: Овие три трендови ќе ги гледаме насекаде ова лето

Модните инфлуенсерки се согласија: Овие три трендови ќе ги гледаме насекаде ова лето

Пристигна. Иако официјално треба да почекаме уште неколку дена, температурите нѝ велат дека летото пристигна, а меѓу модните инсајдери дефинитивно се издвојуваат трендови кои ќе ги сакаме.

Иако некои од нив неодамна се појавија на пистите, бидете пред сите и купете си ги веднаш. Овие три трендови први нека се најдат на вашата листа.

Поткошула со лого
Ниту една листа на трендови за ова лето не може да помине без поткошула со логото на Прада, но и друтите брендови не изостануваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek)

Ретро костим за капење
Откако ги видовме Шанел парчињата за оваа сезона, знаевме дека ќе го следиме трендот на модели на костими за капење од деведесеттите (и ќе ги носиме подеднакво како топ низ град).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOSEFINE H. J (@josefinehj)

Прорези
На памет прво ќе ви падне Ненси Дојака, но прорезите ова лето се насекаде, не само на лесните секси фустани и топови. Подеднакво ги сакаме и на здолништа и на парчиња од сите можни материјали, во сите можни форми (пронајдете ги вашите).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOSEFINE H. J (@josefinehj)

извор:точка.ком.мк

Останати вести од Вистаграм