Вистаграм

Модни трендови што ќе бидат популарни ова лето

Модни трендови што ќе бидат популарни ова лето
фото: инстаграм

Ова лето ќе биде исклучително шарено кога станува збор за модата и ќе доминираат трендовите што беа популарни во текот на 90-тите години. Повеќето од нив се враќаат на модната сцена, а ова се трендовите што ќе го направат ова лето интересно:

1. Бела боја

Фустаните и фармерките во бела боја се задолжително парче во гардеробата на секоја жена со стил. Покрај тоа, белата боја е совршена за летни и топли денови.

2. Цветен фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zorana Jovanovic (@zorannah)

Бохо стилот веќе во голема мера доминира во модната сцена, па ова лето е незамисливо без фустани со цветен принт. Сите бои се дозволени, како и сите должини.

3. Ѕвонарки со висок струк

Фармерките што беа многу популарни во текот на 90-тите се повторно во центарот на вниманието. Овој ретро модел е добар за речиси секој материјал и може да се носи во безброј пригоди.

4. Бермуди

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katarzyna Kijowska (@katekijo)

Заборавете на кратките шорцеви. Оваа сезона мора да имате бермуди бидејќи се пошироки и поудобни.

5. Кроп-топ

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katie Céline 🦋 (@k80seemann)

Кратките маици и асиметричните кроеви се нешто што често ќе го гледате на улиците. Комбинацијата на кроп-топ и панталони со висок струк се добитна комбинација во моментов.

7. Сандали влечки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JESSICA SPAGNUOLO • (@_jesspa_)

Сандалите влечки со високи потпетици се единствените обувки што ви се потребни ова лето. Покрај тоа што изгледаат убаво на нозе, тие се и удобни.

9. Миди здолниште

Не заборавајте да набавите миди здолниште во вашиот плакар, во кое ќе можете да поминете еден ден на работа, вечер со пријателите или прошетка во природа за време на викендите.

извор: кафепауза.мк