Вистаграм

Модел на јакна на кој ни времето не му може ништо

Модел на јакна на кој ни времето не му може ништо

Коко Шанел ја креирала првата твид јакна пред 60 години, но таа до ден денес е апсолутен хит. Инспирирана од машката облека, таа успеала да опстане со децении и да стане парче кои ќе го обожуваат повеќе генерации на жени.

И оваа пролет е незамислива без ваквиот крој на јакна, едногласни се модните експерти. Иако претходно важеше за парче кое го сакаат постарите генерации, сè повеќе млади девојки го носат овој модел.

Исто така, тие не се повеќе резервирани само за елегантни комбинации, па може да се комбинираат и за полежерни пригоди.

Еве како можете да ги стилизирате како вистински трендсетерки:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Füsun Lindner (@fusunlindner)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PLISSÉ London (@plisse.london)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @luxuryorless

извор:точка.ком.мк

Останати вести од Вистаграм