Радио Милева
модерни или не... ама полуголи

Модата на Оскар: Грст воодушевувања, понекое разочарување и многу голотија! (ФОТО)

Модата на Оскар:  Грст воодушевувања, понекое разочарување и многу голотија! (ФОТО)

Ноќта на Оскарите, одржани  помеѓу неделата и понеделникот, донесоа многу гламур, воодушевување и разочарување, но исто така и многу, многу голотија.

Тараџи Хенсон

Облечена во отворена комбинација, во еден момент таа се фати за нејзиното межуножје. Присутните занемеа, иако таа не беше единствената која пропагира голотија.

Бланка Бланко

Актерката беше толку несигурна во она што го носеше, така што мораше додека праќа бакнежи со истата рака да го придржува фустанот од кој се закануваа да и испаднат градите.

Ени Кларк, попозната како СТ. Винсент

Сите гледаа во нејзините криви нозе, иако тааа сакаше да го одвлече вниманието со необичната комбинација.

Џена Диван Тејтум

Секси фустан и секси облини – сопругата на Ченинг Тејтум ништо не остава на имагинацијата.

 

Блеона Керети

Ја нарекуваат албанска Мадона, иако дефинитивно се издви како најголемо модно промашување на Оскарот оваа година.

Чарли Ек-Си-Екс

Британската пејачка изгледа доста смирено, иако постојано ѝ се закануваше опасноста нејзините гради да и испаднат од нејзиниот фустан.

Кет Седлер

Водителката има јасен став и оваа модна комбинација на фустани дефинитвно одлично и стои.

Останати вести од Радио Милева