Радио Милева
секси парчиња

Модата и музиката се нераскинливо поврзани, а Сека Алексиќ уште еднаш го докажа тоа (фото)

Модата и музиката се нераскинливо поврзани, а Сека Алексиќ уште еднаш го докажа тоа (фото)

Сека Алексиќ во неколку наврати покажа дека модата и музиката се нераскинливо поврзани, а сега продолжи и да го докажува тоа, со новиот моден бренд наречен „Second skin by Seka“.

Пејачката овојпат одлучи во нејзината нова колекција да доминираат секси парчиња облека, во кои секоја жена ќе се чувствува пожелно и привлечно, додека материјалите ја истакнуваат женската фигура, без разлика дали некој е пополн или послаб. А секоја жена ќе се чувствува како светска ѕвезда во секси облеката на Сека. 

– Модната колекцијата целосно го отсликува личниот сензибилитет на Сека: секси, а сепак умерен. Сакала да созде колекција каде жените ќе се чувствуваат силни, сензуални и моќни. И верува дека  успеала во тоа.

Издадовме лимитирана колекција која е повеќе за забави, излегувања или за лудо ноќно излегување. Додека, Станислав Закиќ,уметничкиот директор на Сека  вели дека многумина ќе израдуваат со уште некои изненадувања.

Фото: Принтскрин/Промо

 

Останати вести од Радио Милева