Радио Милева
спомени

Многумина не би се осмелиле на ваков потег: Милица Тодоровиќ покажа како изгледала пред 15 години (ФОТО)

Многумина не би се осмелиле на ваков потег: Милица Тодоровиќ покажа како изгледала пред 15 години (ФОТО)

Пејачката Милица Тодоровиќ на јавната сцена е присутна речиси две децении, а вниманието на јавноста го привлече со учеството на музичкиот натпревар „Ѕвездите на  Гранд“ во 2005 година, кога победи.

Тогаш многумина и предвидуваа голем успех и блескава кариера на Милица, а нивните предвидувања се остварија многу брзо – денес Тодоровиќ важи за една од нашите најпопуларни и најбарани пејачки, која не престанува да го привлекува вниманието на јавноста со својот шарм, убавина и духовитост.

Сепак, малкумина се сеќаваат на нејзините почетоци, а Милица сега сакаше со јавноста да сподели една од своите стари фотографии од 2007 година.

Како што истакна во описот, таа е горда и среќна за се што доживеала и пропатувала.

– Најдов слика од Австралија, 2007 година! Кога ќе го вратам филмот и ќе се сетам што доживеав, видов, пропатував… лесно можам да се пензионирам! – напиша Милица, додека коментарите постојано доаѓаа, а многумина се согласија дека таа не се променила многу.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Милица Тодоровиќ

Останати вести од Радио Милева