Радио Милева
Настапот на прво место

Многу жени ова не би го простиле, но Хана веројатно прави голем компромис за сопругот Петар Грашо

Многу жени ова не би го простиле, но Хана веројатно прави голем компромис за сопругот Петар Грашо

Терминот за породување на Хана Хуљиќ е закажан за крајот на јули, датумот е познат, а Петар Грашо токму тој ден закажа настап.

За принцезата која наскоро ќе пристигне, Петар и Хана избраа убаво име – Алба. Алба Грашо треба да се роди на 23 јули, кога е терминот на Хана Хуљиќ, но нејзиниот татко Петар тој ден нема да може да биде во болница.

Многумина беа изненадени од гестот на пејачот, со оглед на тоа дека роденденот на нивната ќерка е најважниот ден за него и за Хана и се очекуваше тој ден да биде со неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hana Who (@hana.huljic)

Сепак, иако многу жени не би му простиле на сопругот за таквата одлука, Хана, која е и пејачка, ги разбира обврските на Петар и открива дека не му држи лутина, туку прави компромис.

фото:Бошко Карановиќ/Instagram

Останати вести од Радио Милева