Радио Милева

„Многу си паметна“ – Сораја доби комплименти од Аца Лукас!

„Многу си паметна“ – Сораја доби комплименти од Аца Лукас!

Откако во меидумите се појави вест дека Сораја Вуќевиќ ќе се проба во актерските води, односно ќе глуми во една турска серија, Аца Лукас изненадно коментираше.

„Тоа е одлично, мислам дека одлично ќе се снајде бидејќи ја познавам лично и знам дека е многу снаодлива, изјави Лукас во „Ексклузив“, па додаде „Таа е многу паметна девојка“.

 

Останати вести од Радио Милева