Радио Милева
насилник?

ММА борецот Васо Бакочевиќ се закани дека физички ќе ја нападне Јована Јеремиќ, еве како ргираше водителката на заканите?

ММА борецот Васо Бакочевиќ се закани дека физички ќе ја нападне Јована Јеремиќ, еве како ргираше водителката на заканите?

Водителката Јована Јеремиќ е мета на заканите од ММА борецот Васо Бакочевиќ, кој во една емисија изјавил дека физички ќе ја нападне, а естрадата остро го осуди ММА борецот. Јована Јеремиќ откри какви мерки планира да преземе против него:

„Тој е опседнат со мене и му треба медиумско внимание, очигледно не го добил во рингот, бидејќи не е успешен. Како што дознав, тој е човек кој создава повеќе хаос и забава во рингот отколку што се бори, плука по противникот, навредува, не се бори правилно, користи трикови за да привлече внимание. 

Оваа тема жестоко се рашири во медиумите, а поддршка и дадоа пејачката Наташа Беквалац, раперот Реља Поповиќ и  водителката Душица Јаковљевиќ.

„Го осудувам секој вид на насилство, јас сум  доживеал сè, но ќе повторам дека не поддржувам никакво насилство, ниту вака во живо, ниту на социјалните мрежи“ – изјавил Реља Поповиќ.

„Страшно е јавна личност како тој, ММА борец, да се појави и да повикува на насилство. Утре некој ќе и дофрли нешто на таа жена, да речеме или не дај Боже, и нешто повеќе, особено што Јована Јеремиќ е голем професионалец и моја драга колешка и некој кој многу ме почитува.

„Ужасно е некој да каже такво нешто, мора да бидеме свесни за тежината на јавната личност“ – се огласи за заканите и  Душица Јаковљевиќ.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/jeremicjovana

Останати вести од Радио Милева