Радио Милева
музиката нема граници

Младо момче од Америка на „Тик ток“ на македонски ја пее евровизиската песна „Црно и бело“ на Калиопи (видео)

Младо момче од Америка на „Тик ток“ на македонски ја пее евровизиската песна „Црно и бело“ на Калиопи (видео)

Калиопи важи за македонска поп дива, па каде и да оди во регионот има армија на фанови кои ги обожаваат нејзините песни.

Меѓутоа, добрата музика нема граници. Па, освен во Македонија и регионот, пејачката има фанови и подалеку. Таа ја освои публиката ширум светот со нејзиното претставување на Евровизија со песната „Црно и бело“.

По нејзината изведба, многумина фанови од разни држави ја отпејаа песната, а еворвизиските фанови повторно бараа Калиопи да се врати на евровизиската сцена.

Овој пат на апликацијата „Тик Ток“ се појави видео на кое младо момче од Америка ја пее „Црно и бело“ на македонски јазик.

Пејачката видеото го сподели на својот „Инстаграм“, а во описот напиша:

-Ова видео од TikTok профилот на овој млад Американец ми дојде пред два дена, благодарение на моите фанови.Толку многу ми се допадна неговата изведба на „Црно и бело“ што ја искористив опцијата дует на неговата објава.Видеото предизвика лавина од лајкови и коментари, кои не ги очекував, бидејќи ретко користам TikTok.Но, гледајќи дека ви се допадна, можеби ќе ја активираме оваа платформа малку повеќе и поинаку. Што се однесува до оваа моја евровизиска песна, уште еднаш покажа дека е планетарна и дека Ромео Грил беше во право, кога во Баку, една недела пред мојот настап на Евровизија, реши да ја испеам целата песна на македонски јазик. Така „Црно и Бело“ стана историја…, напиша Опи во описот.

Инаку, со „Црно и Бело“, Калиопи не претставуваше на Евровизија 2012 година во Баку.

Како звучи кога Американец ја пее „Црно и бело“ погледнете во видеото подолу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

фото: Инстаграм/калиопи

Останати вести од Радио Милева