Радио Милева

Млади и заљубени: Вака некогаш изгледаа Тијана и нејзинот сопруг (фото)

Млади и заљубени: Вака некогаш изгледаа Тијана и нејзинот сопруг (фото)

Во складни и успешни бракови на естрадата сигурно може да се вброи оној на македонската пејачка Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ.

Во медиумите кружеа и дезинформциии дека пејачката се разведува, дека бракот и е во криза и дека ќе пукне во секој момент. За среќа, тоа беа само шпекулации, а Тијана и Милан имаат среќен и убав брак повеќе од 15 години.

На Инстаграм се појави ретро фотографија  на која е Тијана и нејзиниот сопург Милан, а истата е направена на Тајланд.

„И јас и Тајланд и целата љубов на едно место“ стои во описот на фотографијата.

Инаку,брачната двојка како плод на својата љубов го има синот Вук.

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева