Љубов и Секс

Мистеријата разрешена: Врвниот љубовник ги има овие 10 особини

Мистеријата разрешена: Врвниот љубовник ги има овие 10 особини

Што го прави љубовникот добар?

Сексот е пред се во главата, а за да биде добар, најважна е хемијата меѓу двајца, но и овие 10 квалитети, пренесува „Your Tango“:

– Подготвени сте да учите.

– Разиграни сте и страствени.

– Партнерот се чувствува секси со вас.

– Самоуверени сте и не се плашите да бидете ранливи.

– Вие сте авантуристички тип и спремни сте за експериментирање.

– Уживате да давате задоволство колку и да го добивате.

– Поддржувате и не осудувате.

– Во тие моменти сте целосно присутни.

– Ги кажувате вашите потреби и ја слушате другата страна.

– Имате време и не избрзувате со сексот.

Техниката, добрата хигиена, карактерот и хемијата меѓу двајца се важни фактори, но сексуалната интимност која го прави сексот фантастичен е многу повеќе од тоа. Таа расте и се множи со добро, споделено искуство, разговор и работа на себе.

извор:попара.мк