Радио Милева

„Мислев дека ќе умрам“: Сопругата на Борис Бекер по едногодишен пекол побара развод!

„Мислев дека ќе умрам“: Сопругата на Борис Бекер по едногодишен пекол побара развод!

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер по 13 годишна врска и 9 години брак, се разведува од сопругата Лили.

Во зедничкото соопштение тие велат дека се разделуваат пријателски и дека се посветени на синот.

„Ова не беше лесна одлука“, вели адвокатот на Бекер и истакна дека проблемите започнале претходната година кога тенисерот банкротирал.

Парот помина низ криза,  а затој период прозбори и манекенката Лили.

„Беше тешка година. Многу се запуштив, премногу пиев и пушев, излегував и не се грижев. Мислев “мојот живот е ужасен и ќе умрам“. Пијев вотка, дневно пушев една кутија цигари, а Борис поминуваше низ пекол и не ме забележа. Се разделивме, изјави Лили на почеток на годината.

Бекер претходната година мораше да прогласи банкрот.

Бекер во неговата кариера заработил 35 милиони, има неколку имоти кои вредат милиони, а има и имот во Шпанија кој може да го продаде за шест милиони долари.

фото:профимедиа

Останати вести од Радио Милева