Радио Милева
Не остана воздржана

„Мислев дека ќе пати по смртта на Мрка“: Ана Бекута ја прашаа како може да се весели откако и почина саканиот, а таа не остана имуна за одговор

„Мислев дека ќе пати по смртта на Мрка“: Ана Бекута ја прашаа како може да се весели откако и почина саканиот, а таа не остана имуна за одговор

Политичарот Милутин Мркоњиќ Мрка почина во ноември, а неговата долгогодишна партнерка Ана Бекута беше осудена на социјалните мрежи поради нејзиното однесување.

Имено, една твитерџика изрази зачуденост бидејќи Ана Бекута ја гледаме како јавно се радува, иако не била детално поучена како некој тагува.

– Ја обожавам Ана Бекута, но како може така да пее, да игра и да се радува, а Мрка почина пред три месеци? – праша споменатиот твитерџија кој се дрзна да и напише вакво нешто на Ана.

– Мислев дека ќе настрада поради него – додаде таа, па одговорот на пејачката следеше многу брзо.

– Да не ти текна дека сега се правам среќна? – напиша Ана Бекута на споменатата мрежа.
Да потсетиме, Ана Бекута неодамна сподели фотографија со Милутин, со која го цитираше апостол Павле.

– Љубовта е дарежлива, љубовта е добронамерна, не завидувај, љубовта не се фали, не отекува; не е груба, не го бара своето, не е раздразлива, не памети зло; не се радува на неправедноста, туку се радува на вистината; покрива сè, верува во се, се надева на се, сè трпи. Љубовта никогаш не престанува. Апостол Павле – Првото послание до Коринтјаните – е напишано во откровението на Ана Бекута.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

Мркоњиќ почина во Заводот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“, каде што се лекуваше од тешки срцеви проблеми и проблеми.

Бекута цело време храбро се држеше и се надеваше дека здравјето ќе му се подобри, но срцето не издржа.

Останати вести од Радио Милева