Радио Милева
заводничка

Мисицата Јована раскина со Кариќ, а сега ужива со бившиот на Далила, па призна: „Би била со него“! (фото)

Мисицата Јована раскина со Кариќ, а сега ужива со бившиот на Далила, па призна: „Би била со него“! (фото)

Јована Љубисављевиќ неодамна раскина со Стефан Кариќ, а сега е фатена во друштво на Филип Цар.

Тие уживаале во ресторан во центарот на Белград. Додека Цар се трудел да и остави добар впечаток на Јована и цело време ја забавувал, а таа се смешкала.

– Филип ми кажа дека Јована долго му се допаѓала, но не сакал да проба ништо со неа бидејќи била во врска со неговиот пријател Стефан Кариќ. Но, кога слушнал дека раскинале, решил да го направи првиот чекор – се дознава од извор близок до заводничката од реалити и открива како поминала нивната прва љубовна средба:

– Ми кажа дека има трема! Досега не мораше премногу да се труди околу девојките, но знае дека Јована е „тврд орев“… Таа, пак, беше опуштена, цело време насмеана, но повеќе зборуваше за работата. отколку за емоциите. Филип забележал дека многу гости ги препознале и зјапале во нив. Затоа и не се ни обиде да ја бакне, иако цело време и даваше комплименти.

По три часа, двајцата го напуштиле ресторанот.

– Секој тргна по својот пат, но се договорија наскоро повторно да се видат – вели соговорникот.

Но, Јована се оправдуваше дека Филип и е само пријател.

– Со Филип по снимањето на мојата емисија отидовме на ручек. Тој е квалитетен дечко, со кој имам многу да разговарам. Не се дружиме интензивно, но имавме и извонреден однос во реалното шоу. Ова беше повеќе деловен состанок, а не љубовен состанок, не сум расположен за тоа… Филип е одлично момче, но не го сакам. Да беше обратно, јас ќе бев со него! – вели мисицата.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Р.Симоновиќ

Останати вести од Радио Милева