Радио Милева
влошена здравствена состојба

Мишо Ковач одново итно хоспитализиран: Пејачот повторно заврши во болница (ФОТО)

Мишо Ковач одново итно хоспитализиран: Пејачот повторно заврши во болница (ФОТО)

Легендарниот хрватски пејач Мишо Ковач, како што дознаваат медиумите, сношти, 25 ноември 2021 г. повторно завршил на болничко лекување, откако итно бил хоспитализиран на одделот за пулмологија. Семејството и пријателите се во страв поради неговото здравје и се плашат дека ќе се случи најлошото.

Да потсетиме, Мишо на крајот на октомври заврши во болница, а по неколку дена лекарите решија да го пуштат на домашно лекување и дополнителни прегледи кои беа неопходни за да се уверат во неговата здравствена состојба.

Меѓутоа, пред два дена, според хрватските медиуми, Мишо имал висока температура, која го скршила одвнатре, а дури вчеравечер брза помош дошла да го земе во Строжанац. Мишо живее во станот кој го изнајмил со својата сопруга Лидија,  каде пристигнала брзата помош и веднаш го хоспитализирала пејачот.

Како што беше соопштено, медицинскиот персонал и лекарите се сомневаат дека се работи за воспаление на белите дробови, но дека е во прашање почетна фаза. Мишо Ковач еднаш беше тестиран на коронавирус, но како што соопштија, резултатите од тестот покажале дека и тој и неговата сопруга Лидија  се негативни на Ковид -19.

Останати вести од Радио Милева