Радио Милева
благодарни на лекарите

Мишо Ковач неодамна беше хоспитализиран, а сега неговата сопруга октри каква му е состојбата

Мишо Ковач неодамна беше хоспитализиран, а сега неговата сопруга октри каква му е состојбата

Музичарот Мишо Ковач (82) неодамна беше хоспитализиран, откако со возило на брза помош беше пренесен во сплитската клиничка болница. Како што пишуваат хрватските медиуми, тој е пуштен на домашно лекување.

Музичарот Мишо Ковач (82) неодамна беше хоспитализиран, откако со возило на брза помош беше пренесен во сплитската клиничка болница. Како што пишуваат хрватските медиуми, тој е пуштен на домашно лекување.

По тој повод се огласи неговата сопруга Лидија Ковач.

– Благодарение на лекарите, на целиот медицински персонал и на сите вработени во болницата, кои во невозможни услови даваат се’ од себе за доброто на секој пациент, Мишо го продолжува опоравувањето дома – рече Лидија.

Ковач, кој минатата година требаше да настапи на новогодишната ноќ во Вуковар, поради високата температура мораше да го откаже тој настап.

Ова не е првпат познатиот пејач да се соочува со здравствени проблеми, но деталите за неговата моментална состојба се уште не се познати.

фото: Instagram / misokovacofficial

Останати вести од Радио Милева