Радио Милева

Мирослав Илиќ не го признава синот: Екс – сопругата благодарна на судската правда!

Мирослав Илиќ не го признава синот: Екс – сопругата благодарна на судската правда!

Пејачот Мирослав Илиќ со години има проблеми со Мирјана Антоновиќ бидејќи вели дека Девин не е негов  син.

Мирјана заедно со својот син пред две години се врати во Србија со желба да го запознае со татко му, но тоа не се случи  бидејќи Илиќ тврди дека Девин не е негов син.

Мирјана и Девин одлучија да заминат на суд и пејачот да направи ДНК за да се докаже дека Девин е негов син.

А сега бившата сопруга се огласи на социјалните мрежи

– Драги мои пријатели, добри вести. По долго чекање, судот ги одби сите манипулации на Мирослав Илиќ кон неговиот син Давин. Закажано е главното судење за 27.06.2018. Конечно ќе имаме шанса сите да се соочиме на суд, а ако даде Господ конечно ќе има правда. Девин и јас му се заблагодаруваме на судот што не дозволи парите и популарноста на Мирослав да влијаат на правдата. Оваа одлука ни ја врати вербата во судското правосудство, напиша Мирјана на својот Фејсбук.

фото: Фејсбук

Останати вести од Радио Милева