Радио Милева
црно на бело...

Миро Кацаров направи свадба за која се зборува и пишува, а младите возбудата и страста толку ги надвладеа, што по се’ изгледа имале и прва брачна ноќ „од соништата“… или барем нејзина реприза! (ФОТО)

Миро Кацаров направи свадба за која се зборува и пишува, а младите возбудата и страста  толку ги надвладеа, што по се’ изгледа имале и прва брачна ноќ „од соништата“… или барем нејзина реприза! (ФОТО)

Водителот Миро Кацаров и неговата животна избраничка Ивана направија свадба за која се зборува и пишува. И тоа не само во неговиот роден Штип туку и низ цела Македонија. Современа, модерна, необична, налик на голема диско забава на која беа мноштво познати и јавни лица од различни сфери… Од естрадни и ТВ фаци до познати спортисти, пејачи, музичари… па се’ до политичари.


Брат ми ми кажа дека утредента на кафе луѓето низ Штип коментирале: „Оди, па сега направи свадба, по оваа свадба“ – ќе раскаже и самиот младоженец за македонските портали ден по свадбената веселба на која највесели најрасположени беа тој и невестата.

По „лудата и незборавна“ свадбена журка Миро и Ивана се повлекле во својот хотелски апартман каде ги дочекала „цветна постела“ со мирисна моќ, за нивно добредојде на официјално, првата брачна ноќ…

А кога е таа во прашање, сите обично прашуваат дали до рано наутро се туткале чаршафите или се броеле парите?

Бидејќи парите од гостите завршија како донација во хуманитарната кутијата на влезот во дискотеката каде што се одвиваше забавата,  во преостанатото време до зори останала можноста само за нежни шепотења  љубовни зборови на увце… Во пакет со сето она, за што како и обично, подоцна ни крив ни должен, „го обвинуваат штркот“!

Дека се мирисало на „прва брачна љубов“ или  барем нејзина реприза, говорат некои од фото позите на младите! Како свадбена увертира на „волшебната игра на страстите“.

Свадбениот апартман уште претходно подготвен со цветна постела, а на неа и невестата, со последна селфи проверка!

Останатото останува во доменот на дискрецијата. Впрочем интимата не би се викала така, доколку е на дофат на сечија рака, особено не на онаа – раката на јавноста.

Освен она што е видливо откако и самите млади го објавиле на своите профили на социјалните мрежи, како „црно на бело“ во црно-бело!

Според споделеното, зората мора да била бурна и бајковита… Сега дефинитивно останува само уште „штркот да долета“!

Фото: Инстаграм/ivana_mia_kacarov/miroslavkacarov

Останати вести од Радио Милева