Радио Милева

Мирко Шијан на 7 години останал без татко: На синот му го даде неговото име, а една работа посвета на Зоран веќе долго ја носи на себе

Мирко Шијан на 7 години останал без татко: На синот му го даде неговото име, а една работа посвета на Зоран веќе долго ја носи на себе

Синот на пејачката Гоца Божиновска и покојниот кик боксер Зоран Шијан, Мирко Шијан пред неколку дена доби син, на кој му го даде името на неговиот трагично починат татко.

Во величествената вила во Сурчин, семејството и пријателите славеа до зори. Мирко го загубил својот татко Зоран кога имал само 7 години, а неколку години подоцна, му посветил тетоважа.

Имено, пред 6 години ја истетовира фигурата на својот татко Зоран Шијан по целата рака. Со овој потег омекна многумина, особено неговата мајка Гоца Божиновска.

Покрај ова, Мирко има уште неколку тетоважи на телото, меѓу кои е тетоважа со зборовите на царот Душан Силниот на ногата.

Останати вести од Радио Милева