Радио Милева
топење од среќа

Мирко Шијан и Бојана Родиќ за првпат го покажаа новородениот син Вукан (фото)

Мирко Шијан и Бојана Родиќ за првпат го покажаа новородениот син Вукан (фото)

Бојана и Мирко Шијан станаа родители на малиот Вукан, а гордиот татко кој во средата ги донесе сопругата и синот дома, ја сподели својата прва фотографија новородениот наследник.

На фотографијата малиот Вукан спие, а неговиот постар брат Зоран стои до него и се обидува да го погали.

Гордиот татко веднаш ја сподели емотивната сцена со своите пријатели, а многумина забележаа дека на креветот виси црвена бројаница, најверојатно против магија.

Да потсетиме, Бојана се породи на 58. роденден на свекрвата,пејачката Гоца Божиновска која не можеше да ја сокрие среќата.

Останати вести од Радио Милева