Радио Милева
директен пласман

„Мириса“ на финале: Јасмин Алиевски се пласираше во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

„Мириса“ на финале: Јасмин Алиевски се пласираше во полуфиналето на „Ѕвездите на Гранд“ (ВИДЕО)

Талентираниот Јасмин Алиевски полека, но сигурно се доближува до големото финале на познатото музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“.

Во саботата се емитуваше уште едно издание, а нашиот Јасмин преку баражот успеа да обезбеди пласман во големото полуфинале, односно да пее со најдобрите 16 кандидати.

Јасмин во саботата се претстави со две песни, едната беше „Дуга“ на Џенан Лончаревиќ, а пак втората беше голмиот хит на Горан Каран – „Вагабундо“.

Алиевски двете песни ги отпеа одлично, но не освои доволно гласови за директен пласман, па мораше да испее уште еднаш на крајот од емисијата, односно во баражот и така да си „чекира“ карта за полуфиналето.

Сите членови на жирикомисијата, особено директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ се согласи дека Јасмин е одличен пејач и дека неговото место е во финалето.

Погледнете ги неговите два настапи во четвртфиналето…

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева